Czwartki lekkoatletyczne

Przełom maja i czerwca obfituje w rozgrywki sportowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów.

Pasmo sukcesów rozpoczęli młodzi lekkoatleci. 19 maja podczas finałowego Czwartku Lekkoatletycznego  w Policach nastąpiło podsumowanie wyników całego sezonu i rozdanie medali i dyplomów. Nasi zawodnicy zdobyli medale w skoku  w dal – Monika Hohn drugie miejsce z wynikiem 3,96 m, w skoku wzwyż – Henryk Babiński i Adrian Parkitny otrzymali srebrne medale, za biegi sprinterskie medale otrzymały – Maja Gadomska, Klaudia Żywiczyńska i Mateusz Krajewski. Pani Ewa Księżnik w klasyfikacji nauczycieli zajęła drugie miejsce  wśród 25 nauczycieli. Kwalifikacje do udziału w  Finałach Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych zapewnili sobie: Maja Gadomska (60 m), Klaudia Żywiczyńska (60 m), Monika Hohn (swd) i Mateusz Krajewski (swd).

Ostatecznie w Finałach Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych  wystartowały jedynie dwie nasze zawodniczki:  Maja Gadomska i   Klaudia Żywiczyńska, pozostali zawodnicy nie wzięli udziału ze względu na kontuzje.

19 maja odbyła się Powiatowa Gimnazjada  Lekkoatletyczna w Policach. Udział w niej brało pięcioro zawodników: Elżbieta Kotuła, Karolina Burba, Dominika Zielińska, Filip Figura i Dariusz Tomaniak. W biegu na 100 metrów  Elżbieta Kotuła zajęła 8 miejsce, a  Dominika Zielińska 14, w biegu na 300 m i w skoku w dal Karolina Burba – 4 miejsce.

W biegu na 100 m chłopców Filip Figura był 6 z czasem 13,29 , Dariusz Tomaniak – 9.

W skoku w dal  Dariusz Tomaniak zajął 1 miejsce z wynikiem 5,75, Filip – 10 miejsce

z wynikiem 4,53. Ostatecznie dwoje zawodników reprezentowało naszą szkołę w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej w Goleniowie – Karolina Burba  w biegu  przez płotki i Dariusz Tomaniak skoku w dal. Gratulacje dla wszystkich zawodników i podziękowania za dobrą walkę. (ek)